Selâm, Zikir ve Frekanslar (Video içerir)

İbrahim Gadban Hoca’dan çok yerinde bir nasihat. (2 dakika)

Bir de şu açıdan bakabiliriz.

Bugün bağımsız ve tarafsız bilim gösteriyor ki, ağzımızdan çıkan her ses, her söz; kâinatın yapıtaşı olan torusları şekillendirmekte ve bir nevi programlamakta.

Masaru Emoto‘nun bilimsel çalışmalarını duymuşsunuzdur. Günümüzün Cymatics çalışmaları da sözlerin, seslerin yani frekansların madde üzerindeki etkilerini açıkça ortaya koyuyor. Belirli frekanslar maddede, kar kristalleri gibi göze çok güzel görünen fraktal yapıda dizilimlerin oluşmasına sebep olurken, bazı frekansların oluşturduğu dizilimler göze çirkin geliyor.

Zamanının ötesindeki bilim insanı Nikola Tesla‘nın şu sözü de kâinatın işleyişi açısından frekansların önemine dikkat çekmektedir:

“If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration.”

“Evrenin sırlarını bulmak istiyorsanız; enerji, frekans ve titreşim üzerinden düşünün.”

– Nikola Tesla

Yüce Allah’ın selâmını şöyle dolu dolu “Es Selâmu aleykum ve rahmetullahi ve berakatuhu” diyerek vermek varken, “Sa” yazmak da neyin nesidir!?

Karşımızdaki Müslim’e kalpten gelen esenlik, barış, huzur, rahmet ve bereket dileklerimizi ağzımızla da söyleyerek; bu güzel kelimelerin enerjileri ile kâinatın dokusunu olumlu bir şekilde programlamak, bu güzel frekansları açık ve net bir şekilde göndermek dururken hiçbir anlamı olmayan iki harfi kullanmak da ne demektir!?

Şüphesiz, Yüce Allah’ın seçtiği ve Resul’unun (sallallahu aleyhi ve sellem) bizlere öğrettiği özel kelimelerin ve zikirlerin her birinin büyük hikmetleri vardır. Günümüz bilimi bu hikmetlerin bir kısmını ucundan az bir miktar fark etmeye başlamaktadır.

Zikirlerin, biz insanlığa son kitabını indirmek için Allah azze ve celle’nin seçtiği dil olan Arapça yapılmasında büyük hikmetler vardır. Zikirlerin, vahyin bizlere bildirmiş olduğu belli sayılarda yapılmasında büyük hikmetler vardır.

Zikirlerin Arapça yapılmasının ve belli sayılarda yapılmasının, ağzımızdan çıkan her bir kelimenin (yani ses enerjisinin/frekansının) kâinatın yapıtaşlarını (toroidal yapıları) programlaması (pozitif-yapıcı-olumlu enerjilerle yüklemesi) ve bu sayede Yüce Allah’ın rahmetine nâil olmada büyük önemi vardır.

Rabbimiz Allah subhanehu ve teâlâ’nın kâinatı yaratışında kurduğu bu mükemmel düzenin inceliklerini ve işleyiş mekanizmasını Rabbimiz dilemez ise insan aklımız belki de hiçbir zaman tam olarak idrak edemeyecek. Ancak video’da Gadban Hoca’nın da vurgulamış olduğu gibi; takva sahibi bir kalp, yaratıcısını çok seven, O’ndan çok korkan, O’na çok itaat eden, O’na çok saygı gösteren ve O’na yönelen bir kalp; sebebini, anlamını, mahiyetini tam olarak idrak edemese de Yüce Allah’ın şiarlarını yüceltir.

Rabbim bizleri takva sahibi kulları arasına katsın. Allahumme amin.

“İşte böyle… Kim de Allah’ın (değer verilmesini istediği, O’nu hatırlatan) şiarlarını yüceltirse kuşkusuz bu, kalplerin takvasındandır.”

22/Hac,32

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s